המדריך המקיף להתמודדות עם נשירת שיער

נשירת שיער היא תופעה שכיחה המעוררת דאגה רבה, ולעיתים גם מועקה נפשית. ידע נכון והתמודדות מושכלת יכולים להקל על התופעה ולפעמים אף להפוך אותה. במאמר זה, נצלול לעומק הנושא, נבחן את סיבותיה השונות ונציג פתרונות ודרכי מניעה.

 נשירת שיער נורמלית: ההגדרה וההשלכות

נשירת עד 100 שערות ביום נחשבת לנשירה נורמלית ולא מעוררת דאגה. עם זאת, כאשר נשירת השיער מתגברת, עקב סטרס, מתח נפשי או גורמים אחרים, ומגיעה ל-300-400 שערות ליום, ייתכן ונפגע הביטחון העצמי והתחושה הכללית.

 גורמים לנשירת שיער

 גנטיקה והתדלדלות שיער גנטית

ורם נפוץ לנשירת שיער הוא גנטי. במקרים אלו, טיפולים קוסמטיים כגון שימוש באבקת TOPPIK או תוספות שיער יכולים להציע פתרון אסתטי.

 חוסרים תזונתיים

חוסר בוויטמינים ומינרלים מסוימים עלול לגרום לנשירת שיער. בדיקת דם תוכל לזהות חוסרים ולאפשר טיפול תזונתי ממוקד.

 תופעות לוואי של תרופות וטיפולים

נשירת שיער עשויה להופיע כתופעת לוואי של טיפולים כימותרפיים או מחלות כגון אלופציה אראטה. טיפולים אלו דורשים גישה רפואית מותאמת.

 נשירת שיער לאחר קורונה

נשירת שיער לאחר החלמה מקורונה הופכת לתופעה נפוצה יותר. הגורם לכך הוא לעיתים הטראומה שהגוף עובר במהלך המחלה, וטיפול קוסמטי עשוי לעזור בשיפור המראה והחזרת הביטחון העצמי.

נשירת שיער כתוצאה מטיפולי שיער כושלים במספרה

אם עשית הבהרה חזקה, החלקה לא מוצלחת, גוונים על גוונים ובעקבות זה נשר הרבה שיער ותדלל, אין לך מה לדאוג זה לא קשור לשיער החדש שיצמח, כמובן שבנתיים כדי להיראות טוב אפשר לשפר את המראה של השיער הפגום ע"י ציפויים למינהם ואו הוספת שיער בריא שיתמזג עם השיער שלך

קישור למידע על תוספות שיער שיטות

 טיפולים קוסמטיים ותכשירים

תוספות שיער ושיטות מילוי, תוספות שיער איכותיות ושיטות מילוי דלילות, כגון שיטת הרשת המיקרו אוורירית שמיועדת באופן ספציפי לדלילות שיער בקדמת הראש לרבות אזור הפוני והקרקפת, וכן תוספות שיער בשיטת מוטי רונאל הבטוחה שמעולות לעבוי שיער דליל עקב נשירת שיער ואו הארכת . יכולות להציע פתרון מיידי ובטוח לשיער דליל.

שימוש באבקת TOPPIK מעניקה מראה של שיער עבה יותר על ידי יצירת אשליה אופטית.

 תוספי תזונה וויטמינים

ויטמינים לשיער: תוספי תזונה: המכילים ויטמינים ומינרלים חיוניים כמו ביוטין, צינק, וויטמינים B, ואחרים, יכולים לתמוך בבריאות השיער ולעזור במניעת נשירת שיער.

אמפולות טיפוליות: אמפולות של חברות מובילות המונעות נשירת שיער ותומכות בצמיחת שיער חדש.

תכשירים מבית מרקחת

מינוקסידיל: תכשיר נפוץ המסייע למניעת נשירת שיער ועידוד צמיחת שיער חדש. זמין בריכוזים שונים לנשים ולגברים.

מניעת נשירת שיער: טיפים והמלצות

תזונה מאוזנת: שמירה על תזונה עשירה בוויטמינים ומינרלים, במיוחד אלו התומכים בבריאות השיער.

פעילות גופנית: תרגול סדיר שמשפר את זרימת הדם ומסייע להזרמת חמצן ומזונות לזקיקי השיער.

הימנעות מטיפולים כימיים קיצוניים: טיפולי שיער כימיים כמו הבהרה, צבע חוזר ונשנה, והחלקות כימיות עלולים לגרום לנזק ולנשירת שיער. חשוב להשתמש במוצרים עדינים ולתת לשיער מנוחה מדי פעם.

שמירה על רמות לחות: שימוש במסכות שיער ושמנים טבעיים יכול לעזור לשמור על רמות לחות נכונות בשיער, מה שמפחית את הסיכוי לנשירה.

הימנעות מחשיפה מוגזמת לשמש: קרינת UV יכולה לפגוע בשיער ולגרום לו להתדלדל. שימוש בכובעים ומוצרים המגנים על השיער מהשמש יכולים לסייע.

ניהול סטרס: מכיוון שסטרס ומתח נפשי יכולים לגרום לנשירת שיער, פרקטיקות כמו יוגה, מדיטציה, ותרגול גופני סדיר יכולים להועיל בהפחתת הסטרס ובכך לסייע במניעת נשירת שיער.

בדיקות רפואיות תקופתיות: לעיתים, נשירת שיער עשויה להיות סימפטום לבעיות בריאותיות אחרות. חשוב לעבור בדיקות רפואיות תקופתיות כדי לוודא שאין גורמים רפואיים נסתרים.

מסקנה

נשירת שיער היא תופעה שניתן להתמודד איתה באמצעות שימוש בפתרונות קוסמטיים, שיפור התזונה, מניעת נזקים וניהול תהליכים גופניים ונפשיים. חשוב לזכור שכל גוף הוא עולם ומלואו, ומה שעוזר לאחד לא בהכרח יעזור לאחר. במידת הצורך, פנייה למומחים יכולה לסייע בזיהוי הגורמים ובבחירת הפתרון המתאים ביותר עבורך.

מילוי שיער דליל לנשים

במידה וניסית תכשירים מונעי נשירת שיער לסוגיהם, השקעת כסף במכונים שונים, ולא ראית תוצאות שהשביעו את רצונך, סביר להניח שאת נכללת עם רוב האנשים שסובלים מנשירה תקופה של יותר מחודשים ספורים, (לא סתם נשירת שיער עונתית חולפת) במידה ונמאס לך מהמועקה שמשרה שיער דליל לאישה נוכל להציע לך פתרונות מעולים חלקם מקוריים למילוי שיער דליל לנשים, הפתרונות הם קוסמטיים לגמרי וכמובן לא ימנעו את נשירת השיער אבל כמובן וזה הרעיון לא יגבירו אותה על מילוי שיער דליל לנשים בשיטת מוטי רונאל הייחודית והבטוחה תוכלי לקרוא  בקישור הבא: מילוי שיער דליל לנשים ועל מילוי ועיבוי שיער לנשים שסובלות משיער דליל בקידמת הראש באזור הפוני והקרקפת תוכלי לקרוא בקישור הבא מילוי ועיבוי שיער בקדמת הראש בשיטת מיקרוליינס

נשירת שיער חזקה עברה על רבקה בסרטון מתחת (1.06 דק') בצר לה הלכה לרופא עור, עשתה בדיקות דם, הוא רשם לה ויטמינים שהיו חסרים לה  B12 ואבץ, אומנם נשירת השיער פסקה, אבל היא לא יכלה לסבול את המראה הדליל שנשירת השיער גרמה ניסתה עוד תרופת סבתא או שניים, ולבסוף החליטה שמעוניינת בפתרון מידי כאן ועכשיו !

בסרטון למטה תראו מקבץ נשים שחוו נשירת שיער דרסטית, ואחרי שהבינו שגם טיפול יסודי בנשירת השיער, או ויטמינים מונעי נשירה ותרופות סבתא לנשירת שיער לא באמת יתנו את התוצאה הרצויה ויפיג את המועקה של דלילות השיער שנגרמה מהנשירה והחליטו על פתרון אומנם קוסמטי, אבל כזה שמעניק שימחה בלב ומראה שיער מלא ושופע – מיד!

נשירת שיער

מכונים המבטיחים הפסקת נשירת שיער ושיפור שיער ובדיקות מקרוסקופיות

מהניסיון שלנו לא כדאי לבזבז כספים במכונים למיניהם  המתהדרים בטיפול בנשירת שיער (תמצאו כאלה למכביר באינטרנט) תוצאות הטיפול למניעת נשירת שיער והצמחתו בד”כ מאכזבות ואין בהם ערך מוסף על טיפול עצמי. אל תתרשמו "מאולטרסאונד לשיער” או “בדיקות מקרוסקופיות”  למיניהם שאמורים כביכול לאבחן את בעיית הנשירה כי חוץ ממצלמה זעירה שמרחפים אתה קרוב לקרקפת שלכם ותציג את השיער והקרקפת שלכם בהגדלה כמו של מיקרוסקופ על מסך גדול, אין בזה דבר שקשור בדיאגנוזה ובחירת דרכי טיפול בנשירת שיער ובעיות קרקפת יותר ממה שאפשר לעשות עם זכוכית מגדלת רגילה ופנס אלא הדבר נועד יותר להיות גימיק שעוזר למכוונים אלה למכור טיפולים נשירת שיער או פתרונות לנשירת שיער בד”כ הדבר יוביל להוצאה של אלפי שקלים בזבוז זמן על טיפולים שלא ממש עוזרים ומפח נפש

נשירת שיער אצל נשים

אצל לילך התחילה נשירת שיער אחרי לידה, בהתחלה ניסתה טיפול ביתי לנשירת שיער, בעזרת תרופות סבתא. אח"כ לקחה ויטמינים ייעודיים לנשירת שיער, וכן ניסתה טיפול טבעי לנשירת שיער בעזרת מריחת שמן קיק לשיער. וכשגם זה לא עזר הלכה למכון גדול שם הבטיחו לה טיפולים לאורך זמן שימנעו את נשירת השיער ואפילו יחדשו צמיחה, אחרי שהשקיעה אלפי שקלים ואכן ראתה שינוי לטובה, אבל כזה מינימלי שעדיין סבלה מהרגשת מועקה וחוסר ביטחון עקב השיער הדליל, ואז החליטה שהפעם היא רוצה פתרון מידי שיחזיר לה את הביטחון העצמי ואת השמחה, אחרי ברורים והפעם מעמיקים הגיעה אלי, התוצאה לפניכם וכל השאר הפך לסיפור מהעבר.

בסרטון מילוי שיער דליל כתוצאה מנשירת שיער, בשיטת מוטי רונאל הבטוחה ↓

שיער דליל נשים, בעקבות נשירת שיער קיצונית, מילוי בשיטת מוטי רונאל.⇓

פוסטים אחרונים מהאינסטגרם ↓

WhatsApp message
מעבר למילוי שיער
מעבר לתוספות שיער תלתלים
נשירת שיער מידע
קישור למידע על תוספות שיער שיטות